Prezent na dzień dziecka

Jeszcze dwa lata temu grał w juniorach młodszych A-klasowej drużyny. Na co dzień rywalizował z tak „uznanymi markami” jak Victoria Mniów, Polonia Białogon czy Lechia Stawczyn. I nagle nadszedł Dzień Dziecka. Po prezencie, który otrzymał nic nie było już takie samo.

1 czerwca Kuba obchodzi imieniny. W 2014 r. były niezwykłe. Ojciec Stolarczyka zamiast ufundować synowi nową wersję Fify, postanowił wykupić mu udział w otwartym Test Meczu. Wydarzenie organizuje cyklicznie stowarzyszenie Football Trial. – Testy odbyły się w lipcu, dosłownie 5 kilometrów od domu Stolarczyka – relacjonuje organizator imprezy Rafał Kwiecień. – Kuba bronił dobrze, ale nie miał nie wiadomo ilu interwencji. Uwagę zgromadzonych skautów zwróciły warunki fizyczne (183 wzrostu w wieku 14 lat) i charakter chłopaka, który nie bał się krzyknąć na trzy-cztery lata starszych kolegów. Pilnował ich ustawienia, a oni posłusznie go słuchali. Stolarczyka wypatrzył obecny na meczu Wojciech Śmiech, przedstawiciel Sport-IMA. Mówi szef agencji menadżerskiej Ireneusz Hurwicz: – Kuba przeprowadził się z Chęcin do Lublina, zamieszkał z moim pracownikiem. Rodzice nie chcieli, żeby chłopak trafił do internatu, miał być pod opieką kogoś dorosłego. Utalentowany junior wyrabiał bramkarski warsztat pod okiem czterech specjalistów. – Jeździł z jednego końca miasta na drugi – z treningu bramkarskiego na gimnastyczny ćwiczył u trenera Pawła Kucharewicza. Wykonał gigantyczną pracę. Jak na Wyspach zaczął chodzić na rękach i robić mostki, cały pierwszy zespół Swansea nagle stanął i zaczął bić mu brawo. Tomek Pasieczny z Arsenalu mówił mi, że jak przebadali wszystkich siedmiu bramkarzy, to Kuba miał trzeci wynik. Był silniejszy i sprawniejszy od 19-latków! Zanim Stolarczyk zwiedził stolicę Anglii i zawitał do Walii, trafił na testy do Leicester. – Pierwszy raz w połowie 2015 r. – kontynuuje Hurwicz. – Grał i trenował z drużyną U-18, niekiedy ze starszymi rocznikami. Bardzo się spodobał.

Bramkarz Chojniczanki – Damian Podleśny przygotowywany przez trenera gimnastyki Pawła Kucharewicza rozegrał 90. minut w meczu reprezentacji Polski U-21 z Izraelem. Podopieczni Marcina Dorny wygrali 3:1 po dwóch bramkach Mariusza Stępińskiego i golu Krzysztofa Piątka.

Jakub Stolarczyk (dzięki pierwszej edycji Test Meczów nawiązał współpracę z Sport-IMA Football Management) podczas testów w klubie angielskiej Premier League Leicester City. Zawodnik był przygot wywany do testów przez trenera gimnastyki Pawła Kucharewicza ze Szkółki Gimnastycznej z Lublina.

Zawodnik trenuje systematycznie w okresie przygotowawczym m.in. pod okiem trenera gimnastyki Pawła Kucharewicza. Treningi należą do ciężkich oraz żmudnych, ale przynoszą niesamowite efekty,które stosuje trener Kucharewicz dla swoich podopiecznych.Bramkarz PGE GKS Bełchatów Damian Podleśny rozegrał w poniedziałek swój drugi mecz w reprezentacji Polski U-20. Golkiper "Brunatnych" wystąpił w pierwszej połowie towarzyskiego spotkania z Danią.

Występ Podleśnego w kadrze. Bramkarz PGE GKS Damian Podleśny, który systematycznie trenuje z trenerem gimnastycznym Pawłem Kucharewiczem ze Szkółki gimnastycznej z Lublina wystąpił w towarzyskim meczu reprezentacji Polski U-20 z Portugalią w ramach rozgrywanego w hiszpańskiej La Mandze turnieju piłkarskiego. Polacy zremisowali to spotkanie 1:1 a nasz zawodnik bronił przez 90 minut.

Były już piłkarz Piasta Gliwice Damian Zbozień, który był trenowany min. przez trenera gimnastyki Pawła Kucharewicza ze Szkółki gimnastycznej z Lublina jest już piłkarzem Amkara Perm. Rosjanie zapłacili za niego 200 tysięcy euro. Polski obrońca w czwartek podpisał ze swoim nowym klubem 2,5-letnią umowę.

- Żegnamy go z żalem. Rozwinął u nas swoje umiejętności, będzie go brakowało. Mam nadzieję, że rozsławi Piasta na ziemi rosyjskiej jak Kamil Glik we Włoszech - komentuje prezes Piasta Jarosław Kołodziejczyk.

Dzieci ze Szkółki Gimnastycznej z Lublina jadą na Mistrzostwa Świata. Dzieci ze Szkółki Gimnastycznej z Lublina zostały zaproszone do udziału w zawodach na   „Mistrzostwa Świata Fitness z elementami gimnastyki sportowej”. Zaproszenie przysłała osobiście sama Mistrzyni Świata Fitness Aleksandra Kobielak.

Jeden z najbardziej utalentowanych bramkarzy w województwie lubelskim, broniący bramki czwartoligowego Lewartu Lubartów Damian Podleśny dostał zaproszenie na testy do angielskiego Brentford. To zespół występujący w brytyjskiej League One (trzeci poziom rozgrywkowy), gdzie kilka miesięcy temu terminował Wojciech Szczęsny.